Šampioni jezdí výhradně vlaky

8. srpna 2008 v 14:57 | redaktor měsíčníku GRAND PENDOLINO: Martin Harák |  Fotky
02
03
Oba pejsci se nechali vyfotografovat přímo na palubě pendolina i se svými medailemi a poháry, které získali na mezinárodní výstavě v Bratislavě.
01

Šampioni jezdí výhradně vlaky

Němečtí malí černí špicové Taro a Icon z chovatelské stanice "z Tichého háje" jsou nejen krásní, ale také milé a vyrovnané povahy. A nejen to, jsou držiteli řady ocenění. Tříletý Taro má za sebou již čtyřicet tři tuzemských i zahraničních výstav, z toho se 38krát stal vítězem třídy, ve které byl vystavován.
Na svoji kariéru ještě čeká jeho jedenapůlletý kamarád Icon, který dosud není, jak se říká, uchovněný. Nicméně oba pejskové získali vysoké ocenění o víkendu 17. 18.května v Bratislavě, odkud se jako správní šampioni vraceli se svou paničkou Petrou Nedvědovou vlakem SuperCity Pendolino.
Na výstavy jezdím s pejsky výhradně vlakem. Nedovedu si představit, jak například v horkých letních dnech naložím psy do rozpáleného auta a unavená z celodenní výstavy pojedu tři sta kilometrů domů. Raději své malé kamarády naložím do vlaků vyšší kvality, kde je k dispozici klimatizace, a mohou si odpočinout, říká majitelka špiců petra Nedvědová z Vodňan.
Vlakem společně cestují minimálně čtyřikrát do měsíce. Vystavuje pejsky po celé České republice a velmi často i na Slovensku. Jednou za rok se vydáme i do Rakouska na mezinárodní výstavu do vánočně vyzdobeného Welsu. Loňský rok jsme měli krásné Vánoce, pejsek Taro právě ve Welsu splnil podmínky na mezinárodního šampiona. Za týden se přesuneme opět do Bratislavy, tam se Taro zúčastní prestižní soutěže "Šampión šampiónů", kde černý špic z českého chovu rozhodně nesmí chybět.
Taro a Icon se přepravují ve vlacích ve výstavní kleci, kde mají deku, polštář a dostatek místa na odpočinek. Psi podle své paní přepravu snášejí výborně, obzvláště tam, kde je ve vlaku klimatizace, neboť špicové těžko snášejí vysoké teploty. Pokud jsem v horkých letních dnech nucena použít běžné rychlíky bez klimatizace, rozplánuji cestu na více přestupů, aby pejskové nebyli v rozpáleném vagónů déle než jednu hodinu.
Klec s pejsky prý není těžká a paní Nedvědová nemá problém naložit a vyložit klec z vlaku sama. Často se setkává s ochotnými zaměstnanci Českých drah či spolucestujícími, kteří nabízejí pomoc. Takřka nemám problémy se spolucestujícími, že by jim pejskové vadili. Za tři roky intenzivního cestování vlakem jsem se setkala s nepochopením snad jen dvakrát, říká Petra nedvědová s úsměvem. Pejskům se věnuji od svých deseti let a malý chlupatý špic je přesně plemeno pro mě. Špic je krásné, ušlechtilé a velmi zdravé plemeno, ale je také velmi temperamentní. Jejich nejvýraznější povahová vlastnost je věrnost svému pánovi, chytrost, vynalézavost.
A proč má Petra Nedvědová rovnou dva psy?
Jeden je málo, dva psi se tahají o hračky, běhají spolu po zahradě a vyhrají si tak. I když poslední dobou přemýšlím, jestli nejsou i dva psi málo, kdyby byli tři, vyhráli by si ještě lépe. Proč černý špic a ne třeba oranžový nebo v jakékoli jiné barvě? Černý špic je chlupatý čertík, ale velmi elegantní, říká na závěr našeho rozhovoru pyšná majitelka špiců.
Text a foto: redaktor Martin Harák
_____________________________________________________________________________

Děkujeme měsíčníku GRAND PENDOLINO a panu redaktorovi za prezentaci a propagaci plemene Německý špic v tomto časopise.

_____________________________________________________________________________
Článek je na našich stránkách prezentován se souhlasem p. redaktora Martina Haráka a měsíčníku GRAND PENDOLINO, není dovoleno obsah tohoto článku kopírovat a zveřejňovat na jiných webových stránkách.

ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU